26 квітня 2016 року за підтримки Представництва ЄС була проведена дискусійна зустріч із серії дискусій у стилі хард-ток на тему «Україна та ЄС: що далі?» для молоді Харкова.

Під час дискусії «Які можливості для навчання і стажування відкриває ЄС для молоді Харкова?» учасники висловили свою думку про відносини України та ЄС.

 

До дискусії були залучені експерти з питань ЄС та євроінтеграції:

  • Денис Ткачов – голова правління ХОС "Молодіжні Ініціативи" та представник ГО «Молодіжна Альтернатива»;
  • Ірина Золотарьова – к. е. н., професор, член національної команди експертів із реформування вищої освіти;
  • Володимир Стрельцов – д. н. д. у., професор, керівник кафедри Жана Моне в 2011 – 2014 роках;
  • Олег Кулініч – к. н. д. у., керівник проектів ГО «Український інститут сталого розвитку».

 На зустрічі учасників ознайомили з можливостями та перспективами навчання в Європі, відмінностями між європейськими та національною системами освіти, розповіли, як правильно скористатися академічною мобільністю в Україні. Окрім презентації існуючих європейських проектів у галузі освіти для студентів, вони мали змогу отримати інформацію від менеджера проекту hopework.eu Олеся Бондаренко про  веб-платформу, яка надає можливість українським та іноземним компаніям наймати українських фахівців для виконання віддаленої роботи та онлайн-проектів.

Дискусійний клуб був організований в форматі круглого столу із широким залученням молоді Харківщині (особливо студентів різних вищих навчальних закладів). Захід відбувався на базі Інформаційного центру Європейського союзу, що знаходиться у ХНЕУ ім. С.Кузнеця, що привнесло особливу атмосферу в дискусію. 

В якості спікерів на дискусію були запрошені фахівці, що мають великий особистий досвід участі у міжнародних (у тому числі європейських) проектах та програмах, таких як Erasmus +, Horizon 2020, освітніх програмах Республіки Польща, Естонія, тощо. Виступи спікерів чергувалися з жвавими дискусіями. В ході розгляду проблематики модератору вдалося досягнути високого рівня взаємодії з аудиторією. 

Значне зацікавлення викликало обговорення можливостей участі студентської молоді в освітніх програмах та програмах стажування, що стали доступні в рамках розширення співпраці України з Європейським союзом та підписання Договору про асоціацію.

По завершенню заходу його учасники відзначили плідність та ефективність Дискусійного клубу, а також висловили бажання і готовність брати участь у подальших подібних обговореннях та презентаціях «європейських» можливостей євроінтеграції.

 

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 Nate Solder Womens Jersey