29 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки в рамках реалізації проекту Харківської обласної спілки «Молодіжні ініціативи» «Формування сталої системи надання послуг з соціальної адаптації ветеранів АТО ‪#‎ITRecruit‬» пройшов круглий стіл «‪#‎ІТrecruit‬ 2.0: шанс для нового життя». Проект передбачає перекваліфікацію демобілізованих воїнів АТО по ІТ спеціальностях.

Захід розпочав в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін. Він підкреслив важливість залучення у проект тих, хто допомагає нам зберігати мир, зазначив значний вплив на проект участі ІТ компаній Харкова, націленість на Hi-Tech індустрію. 

Старший офіцер групи по роботі з особовим складом та громадськістю Харківського обласного військового комісаріату підполковник Ігор Плугатор повідомив учасників, що зараз на обліку ХОВК перебуває 1963 демобілізованих, 680 з яких - харків’яни учасники бойових дій. Для них дуже важливим є повернення до активного повноцінного життя, тому проект, який було презентовано, вони сприймають як безкоштовне навчання, жест доброї волі. 

Керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Олена Розсказова зазначила, що фонд швидко реагує на потреби постраждалих в зоні АТО, які змінюються, і цей проект не став виключенням. Він унікальний тим, що є співпраця громадських організацій, органів державної влади, державних структур, вищого навчального закладу та безпосередньо отримувачів послу. Олена згадала ті проекти МФВ, які спрямовані на соціалізацію і ресоціалізацію демобілізованих учасників АТО: окрім «ІТrecruit 2.0», це «Південний пост» (консультаційний пункт на залізничному вокзалі) та юридичні консультації Спілки ветеранів АТО. Пані Розсказова висловила надію на те, що місцевий бізнес долучиться до підтримки цього проекту накшталт того, як долучився до фінансування бізнес-планів ВПО у проекті «Новий відлік».

 

«Зараз, на жаль, ситуація в нашій країні склалася таким чином, що у нас є ветерани АТО, - зазначила у своєму виступі в.о. Департаменту з підвищення конкурентоспроможності Харківської обласної державної адміністрації ХОДА Вікторія Білявцева. – Але життя продовжується, і наше завдання – сприяти тому, щоб воно продовжувалось у новій якості, щоб демобілізовані змогли знайти себе, адаптуватись». 

Начальник відділу профорієнтації Харківського обласного центру зайнятості Наталія Пахуча підкреслила, що їх установа активно співпрацює з громадськими організаціями та іншими державними закладами у напрямку працевлаштування ВПО і демобілізованих учасників АТО (зокрема, по проекту МФВ «Новий відлік». Наталія звернулась до статистичних даних: з початку цього року на облік Центру зайнятості стали 108 демобілізованих учасників АТО, 51 з яких працевлаштовано. ХОЦЗ проводить безкоштовні індивідуальні консультації та навчання новим спеціальностям, профорієнтаційні семінар.

«Наша ініціатива розпочиналася виключно як волонтерська, - згадував керівник проекту Євген Сакало (ХОС «Молодіжні ініціативи»).- Ми і не уявляли у що вона може перетворитись. Спочатку ми готували тестувальників, але з часом вирішили розширити діапазон, тому що побачили потребу у спеціалістах в місцевих ІТ компаніях. Зараз ми будемо готувати спеціалістів по трьох напрямках: тестувальник програмного забезпечення; контент-менеджер; оператор 3D-принтеру».

Активну участь у проекті у якості волонтерів взяли представники студентського самоврядування ХНУРЕ. «Фактично за два місяці літа наша ідея переросла у великий проект - каже Олександр Анциферов. – Зараз вона призвела до проявів соціальної відповідальності та патріотизму».

У обговорення проекту взяли участь викладачі курсів, представники місцевого бізнесу, громадських організацій, Департаменту соціального захисту населення ХОДА, військового комісаріату, демобілізовані учасники АТО – випускники першого етапу проекту. 

 

Умови та вимоги до потенційних кандидатів на участь у проекті можна знайти за цим посиланням.

             

За матеріалами Східного регіонального представництва Міжнародного фонду "Відродження"