10 грудня у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця у рамках роботи Харківського університетського консорціуму відбувся «ПЕРШИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ МОЖЛИВОСТЕЙ» для представників сфери освіти.

Організаторами заходу виступили Харківська обласна державна адміністрація, Харківський національний економічний університет імені С. Кузнеця, Національний офіс «Еразмус +» в Україні та Харківська обласна спілка "Молодіжні Ініціативи".

 

В урочистому відкритті Форуму взяли участь заступник голови ХОДА Юлія Світлична, голова Почесного консульства Республіки Польща в Україні Ян Здановській, президент Харківського університетського консорціуму Людмили Бєлова, ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко.

Серед учасників заходу були представники 27 вищих навчальних закладів Харківщини, громадські об’єднання; представники міжнародних організацій-донорів та центри академічного обміну.

Відкриваючи форум, Юлія Світлична привітала його учасників від імені голови ХОДА Ігоря Райніна, побажавши їм максимально ефективної роботи.

«Цей форум допоможе нам знайти нові шляхи реалізації колосального академічного потенціалу, яким завжди пишалася Харківщина. Наука не може розвиватися в ізоляції. Щоб бути успішним, проводити фундаментальні дослідження, робити відкриття, в сучасному світі потрібно бути мобільним, відкритим і активно використовувати ресурси, які надає світове академічне співтовариство. Тому цей форум - форм можливостей. Чи будуть вони реалізовані - залежить тільки від вас», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона зазначила, що можливості міжнародної співпраці розширило створення Харківського університетського консорціуму, який забезпечив потужну організаційну та методологічну базу для реалізації не тільки освітнього потенціалу, але й для стратегічного розвитку регіону в цілому.

«Успішність підприємств, конкурентоспроможність регіону, розвиток держави - все це невід'ємне від нових знань і технологій. Тому ми повинні включатися у світове академічне середовище і брати участь у міжнародних наукових і освітніх програмах», - сказала Юлія Світлична.

Вона підкреслила, що знання та досвід, які студенти та молоді вчені набувають в рамках міжнародного співробітництва, знайдуть гідне застосування на Харківщині.

«Мотивуючи молодь до роботи в міжнародних програмах, ми надаємо їм можливість навчитися, придбати корисні навички, реалізувати свої ідеї. І чекаємо, що після повернення додому вони будуть застосовувати цей досвід для розвитку не тільки нашої області, а й України в цілому. Ми хочемо, щоб наші студенти розуміли: вони потрібні саме тут», - підкреслила заступник керівника області.

На думку президента Харківського університетського консорціуму Людмили Бєлової, створити умови, за яких наші студенти, отримавши іноземні дипломи, повертатимуться додому, - спільна задача наукового співтовариства, влади та бізнесу.

«Сьогодні харківські виші, студенти, молоді вчені відчувають увагу з боку керівництва області. Ми бачимо, що влада дійсно зацікавлена в розвитку наукової та освітньої сфер регіону. І створення університетського консорціуму - підтвердження цьому», - підкреслила Людмила Бєлова.

Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко також зазначив, що консорціум дозволяє об'єднати зусилля харківських ВНЗ для успішної участі в міжнародних програмах.

«Щоб отримати грант, потрібно написати якісний проект. Для цього необхідно докласти серйозних зусиль колективу. Упевнений, що разом досягнемо великих успіхів», - сказав Володимир Пономаренко.

Під час форуму донорські організації презентували понад 30 освітніх проектів та програми, які впроваджуються ними в рамках міжнародного співробітництва в сфері освіти та провели майстер класи з проектного менеджменту.

August 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
 Nate Solder Womens Jersey